KıbrısManşet

Belirtilen tarihe kadar kapalı

Lefkoşa Araç Muayene Şubesi, üç personelin Covid-19 testinin pozitif çıkması nedeniyle 17 Şubat 2022 Perşembe tarihine kadar kapalı kalacak.

2021-2022 yılı Motorlu Araçlar Muayene Listesinde yayımlanan ve 09/02/2022 ile 18/02/2022 tarihleri arasında çağrılan JU, JV, JY, JZ, KA, KB, KC, KD, KE, KF, KG ve KH plakalı van, otobüs, panelvan, birleştirilen araç, tır, çekici, pick-up/çift kabin, kamyon, kamyonet, iş araçları, yol silindiri, vinç, karavan, ticari izinli vb. gibi araçların son muayene tarihi 25 Şubat 2022’ye kadar uzatıldı. (Listedeki tarihlerden de anlaşılacağı üzere, geçici plakalı [ZZ/ZT plakalı araçlar], şoför okulu araçları, kiralık araçlar ve motor, salon, traktör, romörk, gibi araçları kapsamıyor)

Bilindiği üzere her yıl Değiştirilmiş Şekliyle 1974 Motorlu Araçlar ve Yol Trafik Tüzüğü’nün 64. maddesi uyarınca motorlu araçlar muayene listesi yayımlanıyor.

Belirtilen araç muayene tarihleri arasında muayene harcını ödeyip, akabinde son bildirilen tarihi geçmeden aracını muayene yaptıracak olanların, ödemesi gereken günüde muayene harcı miktarı şu an için 290 TL olup, bildirilen tarihlerde muayene harcını ödese dahi, yine bildirilen tarihlerde muayenesini yaptırmayıp, son yaptırması gereken muayene tarihini geçiren ve cezaya giren araç sahipleri şu an için 435 TL cezalı muayene harcı ödemek durumunda kalıyor.

Bir yanıt yazın