Kıbrıs

DAÜ 2021-2022 Akademik Yılı Güz Dönemi Mezuniyet Törenleri yarın ve 9 Şubat’ta

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 2021-2022 Akademik Yılı Güz Dönemi Lisansüstü Mezuniyet Töreni yarın, Ön Lisans ve Lisans Mezuniyet Törenleri ise 9 Şubat Çarşamba günü yapılacak.

DAÜ’den verilen bilgiye göre, DAÜ’nün 2021-2022 Akademik Yılı Güz Dönemi’nde vereceği mezunları ile toplam mezun sayısı 68 bine yaklaşmış olacak.

LİSANSÜSTÜ MEZUNİYET TÖRENİ YARIN2021-2022 Akademik Yılı Güz Dönemi Lisansüstü Mezuniyet Töreni yarın saat 14.00’te, Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda gerçekleştirilecek.Törende 300’ü aşkın yüksek lisans ve doktora mezunu diplomalarını alacak.Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak tören, müzik dinletisi ile devam edecek.Ardından yüksek lisans ve doktora mezunları adına Türkçe ve İngilizce mezun konuşmaları, Rektör Prof. Dr. Aykut Hocanın’ın konuşması ve Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkanı Erdal Özcenk’in konuşmaları yer alacak.Protokol konuşmalarının ardından törende daha sonra doktora mezunlarına diplomaları, doktora mezunlarının tez danışmanlarına ise onur plaketleri takdim edilecek.

ÖN LİSANS VE LİSANS MEZUNLARI DİPLOMALARINI 9 ŞUBAT’TA ALACAKÖn Lisans ve Lisans mezunlarının diploma töreni ise 9 Şubat Çarşamba günü gerçekleştirilecek.Pandemi koşullarından dolayı her Fakültenin kendilerine ayrılan saat ve yerde gerçekleştireceği törende yaklaşık 1000 mezuna diplomaları takdim edilecek.Bu bağlamda, Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda, 10.00-12.00 saatleri arasında Mimarlık Fakültesi, 14.00-16.00 saatleri arasında Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu ile Bilgisayar ve Teknoloji Yüksekokulu, 18.00-20.00 saatleri arasında ise Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu öğrencileri diplomalarını alacak.Lala Mustafa Paşa Spor Sarayı’nda gerçekleştirilecek törenlerde ise, 10.00-12.00 saatleri arasında İşletme ve Ekonomi Fakültesi ile İşletme ve Finans Yüksekokulu, 14.00-16.00 saatleri arasında Mühendislik Fakültesi, 18.00-20.00 saatleri arasında ise Fen ve Edebiyat Fakültesi ile Eğitim Fakültesi öğrencilerine diplomaları verilecek.Mustafa Afşin Ersoy Salonu’nda yapılacak törenlerde, 10.00-12.00 saatleri arasında İletişim Fakültesi, 14.00-16.00 saatleri arasında Hukuk Fakültesi ile Adalet Meslek Yüksekokulu, 18.00-20.00 saatleri arasında ise Eczacılık Fakültesi öğrencileri diplomalarını alacak.Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak olan törenlerde daha sonra mezun öğrenciler adına konuşmalar, fakülte dekanları ile yüksekokul müdürlerinin konuşmaları ve Rektör Prof. Dr. Aykut Hocanın ile Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkanı Dr. Erdal Özcenk’in sinevizyon aracılığıyla mezunlara seslenişi yer alacak.Ardından fakülte ve bölüm birincilerine diplomaları ve ödülleri takdim edilecek.Törenler ön lisans ve lisans mezunlarına diplomalarının dağıtımı ile sona erecek.

TÖRENLER PANDEMİ KURALLARI ÇERÇEVESİNDE GERÇEKLEŞECEK2021-2022 Akademik Yılı Güz Dönemi Mezuniyet Törenleri pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleştirilecek.Bu bağlamda mezuniyete katılacak tüm öğrencilerden ve törene katılacak velilerden tam aşılı olmaları durumunda (pekiştirme dozları dahil) en fazla 72 saatlik; aşısız veya eksik aşılı olmaları durumunda ise en fazla 48 saatlik negatif PCR Antijen test sonuçlarını prova ve tören girişlerinde ibraz etmeleri istenecek.Pandemi koşullarından dolayı her mezunun en fazla 2 misafiri tören alanına alınabilecek. Törende sosyal mesafe ve maske kurallarına da azami dikkat gösterilecek.Öte yandan Çevrim İçi Mezuniyet Töreni ise, 9 Şubat Çarşamba günü saat 20.00’de, sosyal medya platformlarından (Youtube – https:www.youtube.comusereastmeduniv, Instagram – @emuofficial ve Facebook – https:www.facebook.comeastern.med.univ) ve DAÜ TV sosyal medya hesabından yayımlanacak.

Bir yanıt yazın