Kıbrıs

Fransız Büyükelçisi KTÖS’ü ziyaret etti

Fransa’nın Lefkoşa Büyükelçisi Salina Grenet-Catalano, Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’nı (KTÖS) ziyaret etti. Büyükelçi Salina Grenet-Catalano, KTÖS Genel Sekreteri Burak Maviş ile görüştü.

Sendikadan verilen bilgiye göre, Kıbrıs toplumuna yönelik açtıkları burs programı, Fransızca dil eğitimleri ve diğer kültürel iş birlikleri hakkında bilgi veren Büyükelçi Grenet-Catalano, çalışmalarını Kıbrıs Türk toplumunu da bu uygulamalara daha çok katmak için sürdürdüklerini dile getirdi.

Kıbrıs’ta yaşayan öğrencilerin üniversite seçimlerinde Fransa’yı öncelikli hedef olarak görmeleri için de çalışma yaptıklarını belirten Grenet-Catalano, Kıbrıslı Türk öğrencilerin burs programı ile ilgili bilgi almak için websitelerini ziyaret edebileceğini ifade etti.

KTÖS Genel Sekreteri Burak Maviş, Büyükelçi Salina Grenet-Catalano’ya teşekkür ederek, Kıbrıslı Türklerin Avrupa Birliği’nin uygulamaları ve düzenlemelerinden daha geniş kapsamda yararlanabilmeleri için AB üyesi ülkelerden destek beklediklerini kaydetti.

Maviş, Kıbrıslı Türklerin yerinin AB olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

Bu siteden içerik kopyalamak yasaklanmıştır.