Manşet

Oğuz: Laguna Balıkçı Barınağı Şubat’ta tamamlanacak

Saat: 1:20

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz Gazimağusa Laguna balıkçı barınağını ziyaret ederek, balıkçılarla bir araya geldi.

Oğuz bölgedeki birinci ve ikinci etap çalışmaları yerinde inceledi.

Bakan Oğuz, barınağı çevre düzenlemesini içeren üçüncü etabına başlanacağını ve şubat ayı ortalarında bitirileceği müjdesini verdi.

Oğuz ‘ye yaptığı değerlendirmede, 2020 yılında başlayan laguna balıkçı barınağı projesinin TİKA işbirliğinde birinci ve ikinci etabının tamamlanmasının ardından şimdilerde üçüncü etabına hazırlandıklarını belirterek, bu sayede bölgeye çevre düzenlenmesi ve aydınlatma imkanı sunulacağını açıkladı.

Bir ada ülkesi olunmasına rağmen balıkçılıkta istenilen ekonomik gelirin ssğlanamadığını ifade eden Oğuz, balıkçılıkla ilgili yasal düzenlemelerin devam ettiğini söyledi.

Bakanlık olarak göreve geldiklerinden bu yana balıkçılarla ilgili yaptıkları çaluşmalara da değinen Dursun Oğuz, Kayalar’a balıkçı barınağı yaptıklarını, Gemikonağı’ndaki balıkçı barınağını iyileştirdiklerini, Karşıyaka’ya ise balıkçı barınağı yapmayı hedeflediklerini kaydetti.

Oğuz, hükümet olarak balıkçılara desteklerinin devam edeceğini ifade ederek, balıkçılığın meslek olarak sürdürülmesi amacını taşıdıklarını dile getirdi .

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu