KıbrısManşet

Sucuoğlu’ndan Ahmet Aziz Altay için başsağlığı mesajı

Başbakan Faiz Sucuoğlu, Kıbrıs Cumhuriyeti Temsilciler Meclisi’nde Milletvekilliği görevi yapan Ahmet Aziz Altay’ın hayatını kaybetmesi nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı.

Sucuoğlu, “Kıbrıs Türk Halkı, Ahmet Aziz Altay’ın vefatıyla çok değerli bir siyasi ve hukuk adamını yitirmenin derin üzüntüsünü yaşamaktadır.” diyerek sözlerine şöyle devam etti;

“Milli mücedelemizin başlangıcından itibaren aktif görev almış, Kıbrıs Türk Kurumları Federasyonu ve Volkan ile TMT’nin kurulmasına katkı koymuş, Sancaktarlık görevi ifa etmiş, Ahmet Aziz Altay, Kıbrıs Cumhuriyeti Temsilciler Meclisi’nde de milletvekilliği ile Kıbrıs Türkü’nü temsil etme başarısına erişmiştir. Ahmet Aziz Altay, Yüksek Mahkeme Yargıçlığı da dahil, KKTC’nin hukuki altyapısına unutulmaz katkılar koymuştur.

TMT’ye yönelik kabul edilemez söylemlerin gündeme geldiği bir günde Ahmet Aziz Altay’ın vefatı, bizlere acı verse de TMT’nin geldiği aşamayı bizlere hatırlatması açısından da ayrı bir anlam kazanmaktadır. Merhumun, geride bıraktığı maneviyat unutulmaz değerdedir.

Ahmet Aziz Altay’a Allah’tan rahmet, ailesine ve halkımıza başsağlığı dilerim.”

Bir yanıt yazın