Türkiye

TC MSB: TMT Kuvayımilliye ruhunun bir tezahürüdür

 

TC Milli Savunma Bakanlığı’ndan MSB), Türk Mukavemet Teşkilatı’na ilişkin “Kuvayımilliye ruhunun bir tezahürüdür” denildi.

Milli Savunma Bakanlığı, Türk Mukavemet Teşkilatına yönelik bir televizyon programında kullanılan ifadelere ilişkin açıklama yaptı. “Türk Mukavemet Teşkilatı demek, vatan savunması demektir” başlığıyla yapılan açıklamada şunlar kaydedildi;

Rum terör örgütü EOKA’nın canice cinayetlerine ve soykırım girişimine karşı Kıbrıs Türkü’nün can ve mal güvenliğini korumak üzere kurulan Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT); 100 yıl önce yedi düvele karşı direnişi canlandıran Kuvayımilliye ruhunun bir tezahürüdür.

Unutulmamalıdır ki Türk Mukavemet Teşkilatı demek vatan savunması demektir. Bilgisiz kanaatyorum çevreye zarardır. Cehaletten mi yoksa ihanetten mi bilinmez fakat şuursuzca açıklamalarla Kıbrıs’taki kardeşlerimizi incitenleri kınıyor ve haklı davalarında kardeşlerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu bildiriyoruz.

Bu mücadelede vatan, bayrak ve vazife uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi ve vefat eden gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyor, hayattaki gazilerimize sağlıklı ve mutlu uzun ömürler diliyoruz. TRT

Bir yanıt yazın