Kıbrıs

Töre, Gaziveren’de başarılı gençler için düzenlenen ödül törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Vekili Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Gaziverenliler Derneği’nin , 2023 yılında düzenlenen çeşitli spor müsabakalarında aldıkları derecelerle bölge halkını gururlandıran sporcular için düzenlediği ödül gecesine katıldı.

Etkinlik, bölge sporcuları; Su Öz, Celal Sekmen, Cemal Zurnacı, Özlem Soydam, Demir Öztoprak ve Bartu Güzen için düzenlendi.

Ödül töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Vekili Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Kıbrıs Türk halkının vermiş olduğu milli mücadele yıllarında sporcuların önemli roller üstlendiğini belirterek, kulüplerimize verilen isimlerden de bunların anlaşıldığını söyledi.

Gaziverenliler Derneği gibi cemiyetler kurarak gençleri bu etkinliklerin etrafında birleştirmenin önemini vurgulayan Başkan Töre, Atatürk’ün sözlerini anımsatarak çocukların milli değerlere bağlı yetiştirilmesi gerektiğini belirtti.

Töre, sporun ve kültürel faaliyetlerin gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tuttuğunu vurguladı, “Bu tür faaliyetlerle uğraşan gençlerimiz diğerlerine de güzel örnek olurlar. Bu şekilde yanlış alışkanlıklar da önlenmiş olur” dedi.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Töre konuşmasının sonunda dereceye giren sporcuları tebrik etti. Konuşmaların ardından başarılı gençlere plaketleri takdim edildi.

Bir yanıt yazın

Bu siteden içerik kopyalamak yasaklanmıştır.