Kıbrıs

Başbakan Sucuoğlu, Cemaliye Hocaoğlu’nun vefatı dolayısıyla  mesaj yayımladı

 

 Başbakan Dr Faiz Sucuoğlu Baf, Limasol ve Girne’nin çok tanınmış isimlerinden, sağlık camiasının ‘Sister Cemaliye’si  olarak bilinen Cemaliye Hocaoğlu’nun  yaşamını yitirmesinden dolayı bir mesaj yayımladı.

Başbakan mesajında şöyle dedi :

‘Ülkemizin çok değerli  başhemşirelerinden, sağlık camiasında ‘Sister’ olarak anılan Sayın Cemaliye Hocaoğlu’nun vefatını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyorum.

Sayın Hocaoğlu, varoluş mücadelemiz içerisinde büyük kahramanlıklar göstererek yer almış, 1974 Mutlu Barış Harekatı öncesi ve sonrasında hemşirelik ve başhemşirelik görevleriyle simgeleşmiş, insanımıza özveriyle uzun yıllar hizmet etmiştir. Bunun yanında gerek Sağlık Bakanlığı Müdürlüğü görevinde gerekse Ulusal Birlik Partisi Girne Kadın Kolları Başkanlığı görevlerinde de bulunarak Kıbrıs Türk Toplumuna değerli hizmetlerini sürdürmüştür.

 Cemaliye Hocaoğlu ülkemize uzun yıllar vermiş olduğu değerli hizmetleriyle, meslek yaşantısındaki başarılarıyla ve öncü bir kadın olarak sevilen ve sayılan kişiliğiyle her zaman takdirle anılacak, daima hatırlanacaktır.

Merhumeye Allah’tan rahmet, başta evlatları Mevhibe ve Cem olmak üzere, tüm yakınlarına, halkımıza ve tüm sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum.

Ruhu şad, mekanı cennet olsun. ‘                                

 

Bir yanıt yazın